03/08/2017
ceturtdiena 17:00
Liepājas mākslas forums: Okeānā. Māksla pilsētvidē
Liepājas mākslas foruma laikā Jaunliepājā, Annas tirgus laukumā būs apskatāms mākslinieces Zanes Elertes veidotais vides objekts "Okeānā". Mākslas darbs „Okeānā”, ir zinātnisks pētījums par viļņa uzbūvi, formu un struktūru, kas radīts trīsdimensionālā metāla tehnikā.  

Tā ir telpiskā māksla, kas ietver sevī gan dabiskās zīmes gan tēlainās zīmes. Dabiskā zīme metāla objektā atveido reālu pastāvošu dabas parādību – okeānu, bet tēlaina zīme darbā cieši saistās ar simbola jēdzienu, kas atveidots ģeometriskajās zīmēs – kvadrātā, trīsstūrī, četrstūrī, piecstūrī un citās.

„Ģeometriskās simboliskās zīmes pēc savas iedabas ir pasaules veseluma izteicēja, vēlējos panākt kustību, dinamiku, kas apvienots vienā veselumā, veidojot formu un radītu ilūziju par ūdens viļņošanos. Kā dominante šeit ir pulētās, matētās plaknes, kas savā starpā mijiedarbojas un rada gaismēnas rotaļas," ar mākslas darbu iepazīstina Zane Elerte.

"Jau kopš 2009.gada dabas tēma un ģeometriskā abstrakcija caurvij manu mākslinicisko uztveri. Man svarīgi saglabāt dabas formas spilgtākās īpašības, radot tēlniecības objektus. Mākslas darbā „Okeānā”, šī dabas forma it kā saglabājas, bet tajā pat laikā ir meklēti arī jauni formas izteicēji, kas spilgti iezīmējas ģeometriskās plaknes modulēšanā, veidojot to kā plastisku, tehnisku un daudzšķautņainu uztveres objektu," turpina māksliniece.

Liepājas mākslas forumu organizē SIA "Lielais Dzintars", vides objekta ekspozīcija tapusi sadarbībā ar "Ideju bode", pateicoties Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālam atbalstam.