06/08/2017
svētdiena 16:00
LIEPĀJAS MĀKSLAS FORUMS: #KarostaWaterTowerProject / LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS IZSTĀDES ATKLĀŠANA
Holandiešu mākslinieka un horeogrāfa Eda Shautena (Edd Schouten) uzaicināti desmit mākslinieki no dažādām disciplīnām un valstīm divu mēnešu laikā caur mākslu atklās Liepājas Karostas ūdens torņa kvalitātes.

Pielietojot dažādas mākslinieciskās struktūras, stratēģijas un taktikas, mijiedarbojoties gan savstarpēji, gan ar apkārtējiem iedzīvotājiem, vidi un pašu ēku, holandiešu mākslinieka un horeogrāfa Eda Shautena (Edd Schouten) atlasītā komanda uzsāks radošo procesu mēnesi pirms izstādes atklāšanas uz vietas unikālajā celtnē – ūdens tornī, kas savu sākotnējo funkciju nepilda jau vairāk nekā 15 gadus. Pats izstādes veidošanas process būs kā mākslas darbs – horeogrāfija, ko rada mākslinieku sadarbība vienā telpā un vienā laikā.

No 6. augusta pulksten 16 radošais process tiks atvērts plašākai auditorijai – būs redzams iepriekšējā mēneša darbības rezultāts, apskatāms ūdens tornis, projektā iesaistītie dalīsies ar jauniegūto pieredzi un turpinās iesākto procesu uz vietas ūdens tornī līdz pat izstādes beigām.

Piedalās: fotogrāfe un grāmatu dizainere Inga Erdmane, fotogrāfs un alus brūveris Valdis Jansons, dejas mākslinieki Katja Čeraņeva (Katja Cheraneva, Krievija) un Mateo Marčēzi (Matteo Marchesi, Itālija), mākslas organizatore un kuratore Līga Lindenbauma, vizuālie mākslinieki - Debija Jonga (Debbie Young, Skotija), Laura Prikule un Eva Vēvere, skaņas mākslinieks Ernests Vilsons, vokāliste un skaņas māksliniece Marijaluīze Kapurso (Marialouisa Capurso, Itālija).

Par Totaldobže:
Mākslas centrs Totaldobže kā vienu no darbības mērķiem ir izvirzījis jaunu un inovatīvu mākslas darbu, ideju un formu rašanos. Kopš 2010. gada mākslas centrs Totaldobže organizē dažādas eksperimentālas aktivitātes (Melnos Caurumus) - radošās darbnīcas, starpdisciplinārus koncertus, izstādes, prezentācijas un citas aktivitātes, kas vērstas uz laikmetīgās mākslas procesu attīstību, pieejamību un radošās sadarbības veicināšanu starp inovatoriem no dažādām mākslas disciplīnām, nozarēm, skolām un kultūrām.

Projekta vadītājs: mākslinieks, Totaldobže mākslas centra vadītājs Kaspars Lielgalvis, kurators – mākslinieks un horeogrāfs Eds Shautens.

Atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas dome, Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde Kultūras pārvalde, Liepājas ūdens

Liepājas Karostas ūdens tornis izstādes apskatei bez ieejas maksas būs atvērts no 6. līdz 27. augustam. Izstāde skatāma no ceturtdienas līdz svētdienai, no pulksten 12 līdz 18.


Norises vieta: Karostas ūdenstornis, Ģenerāļa Baloža iela 29, Liepāja
Organizē: mākslas centrs Totaldobže sadarbībā ar Lielais dzintarsMākslas centrs Totaldobže: http://www.totaldobze.com/

Uz Liepājas mākslas foruma notikumiem iespējams iegādāties arī kopbiļeti, kas apmeklētājiem dos iespēju par izdevīgāku cenu apmeklēt visu foruma programmu: šeit
Ierodoties pasākuma vietā, kopbiļete tiks samainīta pret visu pasākumu kopējo ieejas pasi.