04/08/2017
piektdiena 19:00
IZPĀRDOTS! Liepājas mākslas forums: Multimediāls elektroniskās mūzikas koncerts. MPLab
Piedalās:
Artis Kuprišs
VOID (Artūrs Kalvāns, Reinis Naļivaiko)
k/bit (Kristaps Biters)
Uldis Hasners

Artis Kuprišs
Savā nesenākajā darbībā skaņas mākslinieks Artis Kuprišs sapludina mīlestību pret elektronisko mūziku un latviešu etnogrāfisko mūziku.  Performancē būs dzirdamas ietekmes no pasaules elektroniskās deju mūzikas, kas mijiedarbosies ar ikvienam latvietim atpazīstamiem tradicionālās mūzikas skaņu fragmentiem un instrumentiem. Mākslinieks neizceļ kādu konkrētu ietekmes avotu, norādot, ka, viņaprāt, galvenais ir mūzikas spēja uzrunāt klausītājus. 

VOID
VOID ir eksperimentāla audiovizuāla apvienība, kas izveidota 2012. gadā, Liepājā. Tās sastāvā ir divi mākslinieki — Reinis Naļivaiko un Artūrs Kalvāns. VOID skaņdarbos jaušamas gan tumšas un dziļi atmosfēriskas skaņu ainavas, gan ritmiskas trokšņu, melodiju kompozīcijas.
Performancē būs dzirdamas ietekmes no komponista Kendži Kavai (Kenji Kawai) 1995.gadā sarakstītā skaņu celiņa japāņu zinātniskās fantastikas animācijas filmai "Ghost In The Shell", kurā paustās idejas ir par to kā datortehnoloģiju ietekmē mainās ne tikai pilsētvide, tās infrastruktūra un arhitektūra, bet arī sabiedrība un cilvēks. Mūziku vizuāli papildinās video projekcijas, kas radītas iedvesmojoties no filmā redzamās arhitektūras, filmas ilustrācijām un to animācijas tehnikas.

k/bit (Kristaps Biters)
Kristaps Biters ir jauno mediju mākslinieks, kurš nodarbojas ar plaša spektra radošām aktivitātēm – viņš darbojas ne vien vizuālajā un skaņas mākslā, bet līdztekus tam arī nodarbojas ar kreatīvo kodēšanu, datorspēļu un virtuālās vides izstrādi un interaktīvu instalāciju veidošanu. Savā mākslinieciskajā darbībā viņš izmanto jaunākās tehnoloģijas, radot vizionāri mākslinieciskus risinājumus mūsdienu un nākotnes problēmām. Mākslinieks absolvējis Liepājas Mākslas un dizaina vidusskolu, kā arī ieguvis maģistra grādu Jauno mediju mākslā, bet zināšanas papildinājis Vācijā – Veimāras Bauhaus Universitātē.
Performancē par pamatu tiks izmantots Haralda Simaņa skaņdarbs "Ezers", kas tiks ielikts jaunā un laikmetīgā veidolā. Mākslinieks k/bit performancē izmantos trokšņa mūzikas un tumšā ambienta elementus, veidojot jaunas izjūtas klausītājiem – savaldot troksni, viņš to transformē harmoniskā un plūstošā audiālā pārdzīvojumā.

Uldis Hasners
Liepājā dzimušais jauno mediju mākslinieks Uldis Hasners darbojas gan vizuālās, gan skaņas mākslas pasaulēs, veidojot kā interaktīvas skaņas instalācijas, tā arī audiovizuālas perfomances. Jaunais mākslinieks jau guvis atpazīstamību, piedaloties starptautiskos mākslas un elektroniskās mūzikas pasākumos Latvijā.
Viņa skaņdarbi funkcionē tehno žanra ietvaros, tajā pašā laikā distancējoties un izlaužoties no tā ietvariem. Hasnera darbos starp balto troksni un melodiju ieskanas populārās mūzikas iedvesmoti ritmi, atainojot mūsdienu miksētās realitātes skaņu pasauli. Mākslinieka skaņradē, kuru var aprakstīt ar vārdiem "avangarda deju mūzika", ik pa reizei ielaužas arī trokšņu mūzikas tradīcijās ieturēti skaņdarbi.Uz Liepājas mākslas foruma notikumiem iespējams iegādāties arī kopbiļeti, kas apmeklētājiem dos iespēju par izdevīgāku cenu apmeklēt visu foruma programmu: šeit
Ierodoties pasākuma vietā, kopbiļete tiks samainīta pret visu pasākumu kopējo ieejas pasi.

Norises vieta: Eksperimentālā skatuve
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju